Tartak: +48 76 85 85 686    Wiązary: +48 530 704 844   lub   Księgowość: +48 535 969 914      Napisz do nas: westmall@westmall.com.pl
Budowa dachu – Wiązary Wrocław

Budowa dachu – Wiązary Wrocław

Budowa dachu – etapy budowy

Dach jest zwieńczenie budynku który stanowi zakończenie podstawowej budowy domu – stan surowy zamknięty. Budowanie dachu jest procesem złożonym oraz skomplikowanym. Należy  wybrać odpowiednie drewno konstrukcyjne, więźba dachowa (zwaną również wiązarami), poszycie praz pokrycie. Po wykonaniu podstawowych czynności, dach należy wykończyć – zamontować okna dachowe, rynny.

Jeżeli jesteś zainteresowany budową dachu za pomocą konstrukcji z wiązarów. Zapraszamy do kontaktu. Pracujemy na terenie Wrocławia oraz okolic.

Wiązary Wrocław

Projekt konstrukcji dachu

Podstawą do rozpoczęcia prac budowlanych jest projekt. Jakiekolwiek działania muszą być prowadzone zgodnie z wytycznymi projektu. W projekcie znajdziemy informacje o kształcie dachu, jego spadach oraz sposobach łączenia a także informację odnośnie lokalizacji okien. Na tym etapie określamy również typ pokrycia.

Wraz z projektem będziemy w stanie określić jakich materiałów będziemy potrzebowali oraz ich ilość. Jednym z najważniejszych elementów to montaż więźby, do którego używa się tak zwanej murłaty – (inaczej wiązar lub więzar) – podstawowy element konstrukcji dachu, na którym opierają się wszystkie pozostałe krokwie.

Wszystkie drewniane elementy można zamówić na tartaku lub też zakupić elementy prefabrykowane. Oczywiście oferujemy taką usługę.

Budowa, wznoszenie więźby dachowej

Istnieje kilka rodzajów więźb dachowych – krokwiowe, więźba płatwiowo-jętkowa oraz więźby jętkowe.

Wznoszenie więźby dachowej zaczynami od montażu wspomnianej murłaty. Zazwyczaj osadza się ją na szczycie ścian bocznych ostatniego stropu, na umocowanych bardzo solidnie w ścianie specjalnych szpilach (ich długość dochodzi nawet do 2 metrów).

Następne etapy wznoszenia dachu opiszemy wkrótce. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Tworzymy wysokiej jakości wiązary. Pracujemy na Terenie Wrocławia oraz okolic.

Dodaj komentarz

Close Menu